Turniiride tüübid

Garanteeritud auhinnafondiga turniirid

Paljudel meie turniiridel on garanteeritud, et auhinnafond on vähemalt teatud summa. Nende turniiride nägemiseks, vaata turniiride täisnimekirja pokkeri eeskojas.

Sit & Go

Sit & Go (ka S&G või SNG) on turniir, millel ei ole ette määratud täpset alguskellaaega, vaid see algab siis, kui kõik istekohad lauas on täidetud. Sit & Go turniirid võivad olla nii satelliidi kui auhinnaraha formaadis. Turniirid on leitavad eeskojast “SIT & GO” järgi. Enamust Sit & Go turniire on tagasiostuta ehk freezeout turniirid.

Freezeout ehk tagasiostuta turniirid

Freezeout turniiridel alustavad mängijad võrdse, fikseeritud arvu mängumärkidega. Erinevates laudades mängijad võistlevad, et kätte saada üksteise mängumärgid, kuna pimepanused ja anted tõusevad järjest uutel tasemetel. Kui mängijal saavad mängumärgid otsa, elimineeritakse ta turniirilt. Vastavalt kuidas mängijad turniirilt välja kukuvad, tasakaalustatakse laudades olevate mängijate arvu nii, et laudades oleks kõik kohad täidetud või võimalikult võrdne arv mängijaid. Lõpuks, kui järgi jääb vaid ühele lauale mahtuvad mängijad, tuuakse need mängijad kokku finaallauda, kus võitjaks on mängija, kes suudab kokku koguda kõigi oma vastaste mängumärgid. Rahaliste auhindade arv sõltub sisseostude arvust.

Satelliit turniirid

Satelliit turniir on kvalifitseerimise turniir, mille auhinnaks/auhindadeks on sisseost mõnele teisele turniirile. Seega saavad mängijad alustada nö eelvoorust (mitte tingimata kõige madalamast) ja mängida ennast kallimale voorule või turniirile. Sisseost igal sellisel voorul on alati kõrgem kui sisseostu madalamas voorus ning esimene voor on kõige odavam.

Vaata satelliitturniiri eeskoda, et näha millis(t)ele turniiri(de)le auhinnad on. Mõnedele satelliit-turniiridel on online pileti asemel lõpp-auhinnaks isegi pakett mõnele päris füüsilise mängulaua taga toimuvale turniirile.

Loe rohkem: http://www.unibetopen.com/qualify/

Tasuta turniirid ehk freeroll'id

Freerollid on turniirid, millel puudub sisseostutasu. Freerollid on selgelt esitatavad ka turniiride täisnimekirjas.

Mitme sisseostuga turniirid

Mitme sisseostuga turniiride puhul võib mängija valida ette nähtud minimaalse kuni maksimaalse sisseostu vahel. Mängija mängumärkide hulk turniiril alguses on proportsionaalses vastavuses sisseostuga.

Tagasiostuga turniirid ehk re-buy turniir

Re-buy turniir on turniir, kus on võimalik teatud tingimustel osta mängumärke juurde. Kui standard freezeout turniiri puhul langeb mängumärkidest ilma jäänud mängija turniirilt väljas, siis re-buy turniiril saab mängija osta teatud piirangutega uuesti mängumärke juurde.

Pearaha turniir ehk Bounty turniir

Bounty turniiri puhul kasutatakse osa turniiri sisseostust mängija “pearahana”. Kui tegemist on progressiivse Bounty turniiriga, siis teatud % pearaha summast antakse mängijale, kes vastase välja võttis, ning % summast lisatakse sama mängija pearahale. Tavalise Bounty turniiri puhul võidab vastase välja võttev mängija terve pearaha endale. Kui mängus on VIP mängija, kelle välja võtmise eest on ette nähtud eriauhind, siis pearaha või auhind läheb ainult sellele mängijale, kes võtab VIPi mängust lõplikult välja. See tähenab, kui VIP teeb tagasiostu mängu (ehk rebuy) ning jääb mängu, siis ei eelmise käe võtja auhinda siiski ei saa.